Kalan Süre

Haberler

CNR Kitap Fuarı'nın onur konuğu Usta yazar Selim İleri oldu

CNR EXPO  İstanbul Fuar Merkezi'nde 350’den fazla yayınevinin katılımı ile düzenlenen 6. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 09 -17 2019 tarihleri arasında kitapseverlerle buluştu.
 
Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yazarı konuk etmeye hazırlanan CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki teması "Kitap ve Mutluluk Kutadgu Bilig" olurken fuara onur konuğu olarak da ünlü edebiyatçı Selim İleri katıldı.
 
 
09 Mart Cumartesi günü  Metin Celal moderatörlüğünde  bir söyleşi gerçekleştiren Usta yazar Selim İleri, Everest yayınevi standında kitaplarını imzaladı
 
 
Yazarın Kısa Özgeçmişi
 
Atatürk Erkek Lisesi'ni bitiren (1968) Selim İleri, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki öğrenimini yarım bıraktı. "Dünya" gazetesinin sanat sayfasını (1979) ve "Argos" dergisini yönetti. Çok sayıda dergi ve gazetede eleştiri ve inceleme yazıları ile öyküleri yayımlandı. On dokuz yaşındayken yayımlanan "Cumartesi Yalnızlığı" adlı ilk öykü kitabında tutturduğu edebî düzeyle dikkatleri üzerine çekti.
 
Öykülerinde bireyin zengin iç dünyasını yansıtmaya öncelik veren Selim İleri'nin ilk romanlarında bireyler arasındaki iletişimsizlik öne çıktı. Daha sonraları ise bazı siyasal konulara da yer veren yazar, son romanlarında yakın tarihte yaşamış bazı tanınmış kişilerin yaşamlarını ele aldı.