• 7. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuari
  • 8-16 Şubat 2020
Kalan Süre

Haberler

Büyün yollar kitaba çıkar. CNR Kitap Fuarı 19 ülkeden 300 yayınevini okuyucuları ile bir araya getirecek.

4'üncü Uluslararası CNR Kitap Fuarıjatapseverlerle buluştu. Albayrak Grubu'nun medya sponsorluğunu üstlendiği fuar, 5 Mart'a kadar devam edecek.

Merakla beklenen kitap fuarmda okuyucular Alfa, Martı, Can, Nesil, Doğan Kitap, Timaş, Ephesus, Epsilon, Tübitak, Profil, İnkılab, Ötüken, Yakamoz, Yapı Kredi Yayınları, Semerkand, Damla, Diyanet, Sedir, Pegasus gibi pek çok yayınevine kolayca ulaşıyor. Fuarda ayrıca 10 binden fazla Arapça kitap da Arapça Kitaplar Bölümü'nde sergileniyor. Türkiye ile Arap ülkeleri arasmda var olan dostluk ve kardeşlik bağlarını pekiştirmek amacıyla oluşturulan bölümde, 16 ülkeden 70 yayınevinin eserleri yer alıyor.

ONUR KONUĞU HASAN AYCIN Fuar boyunca meraklıları için konferans, kitap tanıtımı, imza günleri, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte binin üzerinde kültür etkinliği düzenleniyor. Kendisine has tarzı ile dikkat çeken, çizgileriyle insanları düşünmeye sevk eden büyük usta Hasan Aycın, CNR Kitap Fua- rı'nın bu yılki onur konuğu. İmza günlerinde sevenleri ile bir araya gelecek Aycın'ın birbirinden değerli kitapları ve çizimleri de fuarda sergileniyor.

SERGİ VESÖYLESİLERLE15 TEMMUZ Yerli ve yabana yüzlerce yazan konuk eden CNR Kitap Fuarı'nın bu yılki teması da 15 Temmuz. Etkinlik boyunca temaya uygun olarak pek çok organizasyon gerçekleştirilecek. Anadolu Ajansı'nın sponsorluğuyla kurulan 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi'ni de ziyaret etmek mümkün. Fuarda, Türkiye'nin En Uzun Gecesi 15 Temmuz, 15 Temmuz Ruhu Işığında Ayasofya gibi darbe girişimi ile ilgili pek çok söyleşi ve panel düzenleniyor.

BİNLERCE ZİYARETÇİ BEKLENİYOR Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurların hedef ziyaretçi olarak belirlendiği CNR Kitap Fuarı, 25 bin metrekare alanda organize ediliyor. Geçtiğimiz yıl 383 bin 187 okur tarafından ziyaret edilen fuara, bu yıl 400 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.