• 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı
  • 8-16 Şubat 2020
Kalan Süre

Uluslararası CNR Kitap Fuarı binlerce kitapseveri ağırladı


6. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi'nde, yerli ve yabancı 200'ün üzerinde yayınevinin katılımı ile 15 bin metre kare alanda düzenlendi.
 
Bu yılki teması “Kitap ve Mutluluk - Kutadgu Bilig” olan Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nda,  Ahmet Ümit, Selim İleri, Engin Alan, Mustafa Balbay, Canan Karatay, Beyza Alkoç, Serhat Yabancı, Işık Öğütçü’nün de aralarında bulunduğu 500’ün üzerinde yazarın katıldığı imza günlerine ev sahipliği yaptı. Fuarda ayrıca söyleşi, seminer ve panel başta olmak üzere 200’ün üzerinde etkinlik düzenlendi.
 
İstanbul’un merkezinde metro, metrobüs, marmaray gibi tüm ulaşım araçlarına yakın bir lokasyonda konumlanan ve her kış kitapseverleri CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi çatısı altında buluşturan Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 9 -17 Mart tarihleri arasında yapıldı. Okurların merakla beklediği Türkiye’nin kitap fuarı haline dönüşen CNR Kitap Fuarı'na, Alfa, Bilgi, Everest, Epsilon, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası, İletişim, İthaki, Pegasus, Damla, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu’nun da aralarında bulunduğu yerli ve yabancı 200'ün üzerinde yayınevi ve 450 marka katıldı.
 
500 imza günü, 200 etkinlik bir arada
 
Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki teması olarak “Kitap ve Mutluluk - Kutadgu Bilig” seçildi. CNR Kitap Fuarı Selim İleri, Ahmet Ümit,  Engin Alan, Mustafa Balbay, Canan Karatay, Beyza Alkoç, Serhat Yabancı, Işık Öğütçü’nün de aralarında bulunduğu 500’ün üzerinde yazarın katıldığı imza günlerine ev sahipliği yaptı. Fuarda ayrıca söyleşi, seminer, panel ve sergi başta olmak üzere 200’ün üzerinde etkinlik düzenlendi.
 
Dünyayı gezen fotoğrafçı Mustafa Seven’in eserleri CNR Kitap Fuarı’nda sergilendi
 
Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurların yoğun ilgi gösterdiği CNR Kitap Fuarı’nda, uzun yıllar gazetelerde foto muhabirliği yaptıktan sonra, daha özgün işlere imza atmak için kendi yolunu çizen Mustafa Seven’in fotoğrafları ziyaretçilerle buluşturuldu. En güzel fotoğrafı yakalamak için dünyayı gezen Seven’in birbirinden değerli eserlerinin bir araya getirildiği “Mustafa Seven Fotoğraf Sergisi"ne ilgi büyüktü. 
 
E-spor turnuvalarında en iddialılar yarıştı
 
Son yıllarda yükselerek yüzlerce milyon dolarlık bir endüstri haline gelen E-spor, CNR Kitap Fuarı’nın ana fuaye alanında binlerce tutkununu bir araya getirdi. Fuarda, online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalı olan E-spor meraklıları için, en iddialı yarışmacıların katılacağı turnuvalar düzenlendi. CNR Kitap Fuarı’nın ilk iki günü, en iddialı yarışmacıların katıldığı turnuvalar fuarda eğlence ve heyecanı doruğa taşıdı.
 
İstanbul ve bölgesinin en değerli ve en büyük kültür etkinliği olarak 15 bin metrekare alanda düzenlenen CNR Kitap Fuarı binlerce ziyaretçiyi ağırladı.